نحوه استفاده از مداد خط چشم در 4 مرحله

نحوه استفاده از مداد خط چشم در 4 مرحله | مجله پاک مارکت

یک مداد خط چشم می‌تواند آرایش چشم‌ مختلفی را ایجاد کند، از ظاهری ظریف طبیعی گرفته تا چشم‌های دودی. نکات زیر را برای استفاده از مداد خط چشم دنبال کنید.

نحوه استفاده از مداد خط چشم یکی از دغدغه های بانوان به شمار می رود. در این مطلب می خواهیم در 4 گام نحوه استفاده آن را به شما آموزش بدهیم.

مداد خط چشم چیست؟

مداد خط چشم یک محصول آرایشی است که برای خط چشم طراحی شده است. مدادهای خط چشم شبیه مداد رنگی هستند. شما می توانید انواع مختلفی از مدادهای خط چشم، از جمله مدادهای خط چشم جمع شونده یا مدادهای چوبی یا پلاستیکی را که تیز می کنید، پیدا کنید. خط چشم های مدادی معمولاً راحت تر از سایر انواع خط چشم استفاده می شوند، بنابراین بهترین خط چشم برای مبتدیان هستند.

می توانید از خط چشم برای خط مژه پایین یا بالایی یا هر دو استفاده کنید. در حالی که خط چشم های مشکی و قهوه ای از رایج ترین خط چشم های رنگی هستند، اما این محصول زیبا در رنگ های آبی، صورتی، سفید و سایر رنگ ها نیز موجود است. بر خلاف بسیاری از خط چشم های مایع و خط چشم های ژله ای، مداد چشم معمولاً روکش مات دارد.

نحوه استفاده از مداد خط چشم در 4 مرحله

نحوه استفاده از مداد خط چشم در 4 مرحله

این آموزش آرایش را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه از خط چشم استفاده کنید:

1. چشمان خود را آماده کنید. قرار دادن پرایمر آرایشی روی پلک قبل از زدن خط مدادی باعث دوام بیشتر خط چشم می شود.
2. خط چشم را به پلک بالایی بکشید. پلک بالایی خود را به پهلو بکشید. نوک مداد خط چشم را تا حد ممکن به خط مژه نزدیک کنید، یک خط نازک از گوشه بیرونی چشم به گوشه داخلی چشم بکشید. اگر می خواهید یک خط ضخیم داشته باشید، این روند را چندین بار تکرار کنید.
3. خط چشم را به پلک پایین بکشید. نوک مداد خط چشم را تا حد امکان به خط مژه نزدیک کنید، یک خط نازک از گوشه بیرونی چشم به سمت گوشه داخلی چشم بکشید. خط مستقیم باید فقط دو سوم از پلک های پایینی شما را امتداد دهد تا چشمان شما بزرگتر به نظر برسند – پوشاندن کامل پلک های پایینی می تواند چشمان شما را کوچکتر نشان دهد.
4. خطوط را به هم وصل کنید. خطوط خط چشم را در گوشه بیرونی چشم به هم وصل کنید.
5. یک خط چشم بالدار ایجاد کنید. برای کشیدن خط بالدار یا چشم گربه ای، خطی با زاویه رو به بالا از گوشه بیرونی چشم خود بکشید و از خط مژه پایینی خود به عنوان راهنما استفاده کنید. خط را با شدت بیشتری پر کنید تا یک شکل مثلث ایجاد کنید و یک خط چشم گربه ای ایجاد کنید.
6. خط چشم خود را ببندید. برای ایجاد یک خط چشم طولانی تر، از یک برس خط چشم یا برس سایه چشم برای استفاده از سایه چشم همرنگ خط چشم خود استفاده کنید.

5 نکته برای استفاده از مداد خط چشم

هنگام نحوه استفاده از مداد خط چشم در 4 مرحله به نکات زیر توجه کنید:

1. آرایش چشم را به ترتیب درست انجام دهید. بعد از زدن سایه چشم، خط چشم بزنید و بعد از خط چشم به چشمانتان ریمل بزنید. این دستور به جلوگیری از لک کمک می کند.
2. نقطه و خط تیره را در امتداد مژه ها بکشید. به جای کشیدن خطوط ضخیم، می توانید با کشیدن نقطه یا خط تیره در امتداد خطوط مژه خود از مداد خط چشم استفاده کنید. برای ایجاد یک خط پیوسته، نقاط را به هم وصل کنید.
3. خط چشم خود را لکه دار کنید. می توانید خط چشم را با یک سواب پنبه ای یا یک برس لکه دار گرد لکه دار کنید تا خط چشم کمتر خشن شود و خط چشم ظریف تری به چشمانتان بدهد. در صورت استفاده از خط چشم مشکی با رنگدانه بالا، مانند مداد سرمه نرم، لکه زدن می تواند ظاهر چشم دودی ایجاد کند.
4. چشمان خود را محکم ببندید. استفاده از مقداری خط چشم سفید روی خط آب یعنی پوست بین مژه ها و چشم، چشمان شما را بزرگتر نشان می دهد. این فرآیند که به نام تنگ کردن (Tightlining) شناخته می‌شود، یک راهکار عالی برای افرادی با چشمان کوچک است.
5. برای رفع اشتباهات از یک سواب پنبه ای استفاده کنید. برای رفع اشتباهات یا لکه ها، یک سواب پنبه ای را با پاک کننده آرایش خیس کنید. برای پوشاندن هرگونه لک می توانید از کانسیلر استفاده کنید.

adminfa
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *